• 22.11.2018
  • 21:00
  • Fabrika

Koncert kapely Ruchadze Band na Fabrice (22.11.2018 od 21:00)

Českou republiku urazil samotný pan Globetrotter, Konstantin Ruchadze, který žil a hrál v šesti různých zemích.

Koncem šedesátých let vznikla v Strahovském studentském Klubu 1 hudební skupina, která se jmenovala Ruchadze Band, nejzápadnější hudební klub v komunistickém Československu. S velmi úspěšným vzorem klasiky Soul and Blues byli s českým hudebním publikem nesmírně populární. Poté, co armáda z Varšavského paktu obsadila reformoslovně ochotné Československo, byla skupina nucena rozhodnout se, zda změní hudební směřování nebo zda bude čelit zákazu výkonu. Tato situace vedla k rozdělení pásma. Někteří členové se rozhodli žít v exilu ve volném Západě a jiní i nadále žili v Československu doprovázeni oficiálně přijatými zpěváky.

Vůdce skupiny, Konstantin Ruchadze, emigroval a žil v Rakousku (kde hrál s Petrem Wolfem – klávesovým hráčem s Frankem Zappa a dnes slavným producentem), Španělskem (kde byl vítaným hudebním hostem v domě Salvadoru Daliho) a nakonec v Holandsku, kde žije v hlavním městě Amsterdamu. Spolu s vlastními velmi úspěšnými projekty, The Goblet Band a Hot Bolshevik (fusion, jazz, funk, r & b) vystoupil s hvězdami holandské hudební scény včetně Jan Akkerman (legendární kytarista světově proslulé holandské kapely Focus, kdo byl v roce 1973 vybrán jako nejlepší světový kytarista) a Candy Dulfer (světoznámý saxofonista s Princem).
Po pádu Berlínské zdi se Konstantin a zbytek staré kapely setkali a rozhodli se vrátit se ke společným hudebním kořenům, aby pokračovali na dobrodružné cestě kreativity, pro kterou byla skupina známá. Převratná reakce veřejnosti na první koncerty byla motivací zůstat v kurzu. V současné době skupina prošla některými osobními změnami, včetně skvělého mladého talentu, revitalizující image skupiny k vytvoření odkazů na mladistvé publikum. Tato nová fáze v současné historii kapely se rozhodla pojmenovat „Amsterdam Beyond“. Spíše proto, že téměř všechny Konstantinovy kompozice a uspořádání byly vyrobeny v a pod vlivem tavícího kotle tohoto nejvíce kosmopolitního města světa.
Amsterdam Beyond je jediná a jedinečná síla na české hudební scéně, která nekompromisně sleduje cestu kreativity a otevřenosti k celosvětovému hudebnímu vývoji. Podívejte se na jejich neuvěřitelné poslední album „Kolem světa ve vesmíru a čase“, „Adventurer“ – to stojí za to!

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com