Kyjovské údolí

Kyjovské údolí najdete vedle obce Kyjov (3 km od Doubice). Z Doubice vede do Kyjovského údolí zelená turistická značka. Kyjovské údolí je široký skalní kaňon vytvořený řekou Křinice. Vede zde pohodlná pěší trasa a cyklostezka, výlet do údolí je vhodný i pro kočárky (asfaltová silnice). Na začátku údolí v obci Kyjov lze nalézt několik restaurací k občerstvení. V zimním období jsou skály v Kyjovském údolí zdobeny ledopády. Cestou Kyjovským údolím je možné navštívit několik skalních vyhlídek (Kinského vyhlídka, Kyjovský hrádek).Výsledek obrázku pro kyjovské údolí

 

Myší díry (Úzké schody)

Jedná se o úzkou skalní průrvu nedaleko turisticky oblíbeného místa Na Tokáni u Jetřichovic. Za zpřístupněním skalní průrvy v 19. století stál tehdejší majitel panství, kníže Ferdinand Kinský, který tehdy zpřístupnil svá území turistům. Původně se toto místo nazývalo Trpasličí roklí, nebo také Andělské schody, dnes je rovněž používán název Myší díry. Výstup Úzkými schody vede po kamenných schůdcích a žebřících a je poměrně náročný. Po vystoupání na skalní plošinky se nabízejí krásné výhledy na okolní skály. Na jedné ze skal se dodnes uchoval vytesaný znak, v podobě velkého dvojitého W. Jedná se o reliéf s korunkou, tak zvanou Kněžninu desku. Tento znak byl symbolem kněžny Vilemíny Kinské a zde připomíná její návštěvu roku 1849. Výstup je značně náročný a není proto vhodný pro rodiny s malými dětmi a kočárky. Z Doubice jsou úzké schody přístupné po žluté turistické značce.

Tokáň

Původní sruby v alpském slohu postavené tehdejším majitelem velkostatku Česká Kemnice knížetem Kinským. Nachází se ve středu Jetřichovických stěn a dnes nabízí romantické ubytování a několik hostinců s příjemným posezením. Místo lze využít jako přestávku na toulkách skalními městy nedotčené přírody Národního parku České Švýcarsko. Na Tokáň se z Doubice dotanete po žluté turistické značce nebo po cyklostezce zvané První brána (číslo 3076).Lovecká chata Tokáň

Chřibský hrádek

Chřibský hrádek (též Hrad v Dolní Chřibské nebo Karlštejn) je jedním ze šesti známých skalních hradů v oblasti Českosaského Švýcarska, poblíž silničky spojující Doubici a Dolní Chřibskou, na 30 metrů vysoké skále obtékané Doubickým potokem, poblíž hájovny U Sloupu (dnes informační středisko Národního parku České Švýcarsko). Ostroh s hrádkem stojí na levém břehu Doubického potoka v nadmořské výšce asi 340 m n. m. v jižní části katastrálního území Doubice. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

Výsledek obrázku pro chřibský hrádek

Spravedlnost

Vrch Spravedlnost (533 m.n.m.). Jižně od Doubice, vrchol zpřístupněn žlutou turistickou stezkou. Na vrcholu je krásná vyhlídka na Lužické hory a České Švýcarsko. Je zde umístěna i naučná stezka týkající se stejnojmenné přírodní rezervace. V jarním měsících je zde hojně k vidění kvetoucí měsíčnice vytrvalá. Z Doubice se k němu nejrychleji dostanete po státní silni vedoucí směrem na Rybniště.

Karlova výšina

Karlova výšina nazývána také Široký vrch, je táhlý znělcový vrch, ležící asi 2 km východně od Doubice. Spatříte pěkný výhled k západu na zvlněnou lesnatou krajinu Českosaského Švýcarska a na obec Doubice. Kolem vyhlídky vede žlutá turistická značka.

Obrázek

Brtnické ledopády

Brtnické ledopády se tvoří v chladných zimách v údolí Vlčího potoka na území Národního parku České Švýcarsko. Jedná se o krásné rampouchy tvořící se na pískovcových skalách, přičemž každý z ledopádů je jinak pojmenován. Kolem ledopádu je vedena turistická trasa, která ty nekrásnějších z nich zpřístupňuje veřejnosti. K ledopádům se v zimě dostane z Kyjovského údolí a nebo z obce Brtníky. V létě bohužel ledopády k vidění nejsou. Při výpravě za ledopády nezapomeňte na zimní výbavu! (dobré nesmekavé boty, teplé oblečení, ideálně hůlky)

Výsledek obrázku pro brtnické ledopády

Dům Českého Švýcarska

Návštěvnické středisko regionu Českého Švýcarska nabízí turistům i místním občanům komplexní informační, turistické, vzdělávací, poradenské a produkčně publikační služby. Najdete ho ve městě Krásná Lípa (5 km od Doubice) na Křinickém náměstí, kde lze i pohodlně zaparkovat. Je zde umístěna rozsáhlá interaktivní expozice věnovaná přírodě Českého Švýcarska a historii regionu.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com